Putovat vstříc dobrodružství, nekonečnem, ku hvězdám...

Aktualismus citátový aneb trn v oku:
"Nejvíce štěstí není na lidských drahách, ale mimo ně... neviděno nebo zhrzeno..."
Jiří Karásek ze Lvovic - Smrt sábské královny (Zlatý triptych)

Chceš-li Maglaiz čísti, musíš jinam.


Netradiční křest

14. března 2011 v 21:27 | maglaiz |  Z ústavu v Cáklově nad Cvokhausovem
14. 3. 2011 se zapíše do dějin jako den, kdy Maglaiz vyšly knižně její básně. Bylo to onoho památného dne, kdy svítilo sluníčko a Maglaiz se se svou třídou vypravila do Janáčkovy síně v Cáklově nad Cvokhausovem, aby byla svědkem křtu Sborníku literárních prací studentů gymnázia v Cáklově nad Cvokhausovem.


Při úvodní řeči zástupkyně ředitele, která je nejednomu člověku nepříjemná už od pohledu, se Maglaiz dozvěděla, že její práce a literární tvorbu ostatních studentů tiše posvětil i Michal Viewegh. To jméno tak krásně znělo celým sálem, zvláště proto, že bylo v jakémsi maličkém spojení i s Maglaizinou maličkostí. Spisovatel a "zaručil se" za spisovatelská střeva jako jsou studenti.

Mnozí čekali, že poteče šampaňském proudem a starostka, bývalá Maglaizina profesorka na chemii, to opět rozjede jako na Stužkováku. Avšak byli jsme mile překvapeni, protože profesoři ctili náš cit pro neúctu k tradicím, a tak byl Sborník pokřtěn sněhem z Vlasaté a "čistou" vodou z místní řeky Tupovice, která městem protéká.

Malá perlička, která mi uvízla v hlavě je to, že největší aplaus nesklidila žádná z ukázek z tvorby, ani samotný sborník, ale jeho ovoce bylo dopřáno nynější starostce a bývalé profesorce z našeho ústavu.

Nejvíce Maglaiz potěšila slova vyřčená starostkou: "Lidičky, mi se tak stýská!"

A co máme říkat my? Problesklo všem studentům v hlavě. V ústavu jsou jen dvě profesorky, pro které by celá Maglaizina třída, s pověstí kamenných citů, uronila slzy, a ona mezi ně patří. Je čestným členem elitního "týmu".

S LÁSKOU VZPOMÍNÁME A NIKDY NEZAPOMENEME
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama