Putovat vstříc dobrodružství, nekonečnem, ku hvězdám...

Aktualismus citátový aneb trn v oku:
"Nejvíce štěstí není na lidských drahách, ale mimo ně... neviděno nebo zhrzeno..."
Jiří Karásek ze Lvovic - Smrt sábské královny (Zlatý triptych)

Chceš-li Maglaiz čísti, musíš jinam.


Škola v oblacích

12. března 2011 v 20:39 | maglaiz |  Prozaičně poetické
Malinkatá inspirace animovaným seriálem Avatar: Legenda o Aangovi. Snad prominete mi mou momentální posedlost tímto tématem.


ŠKOLA V OBLACÍCH

Po obloze plují bílé nadýchané bárky. Žádná vesla, žádné plachty. Plavou tou moudrou nádherou. Tam a sem, sem a tam. Na jedné z bárek stojí chrám do mramoru vytesán. Bílé sloupy a bělostný štít nad ním se tyčí socha mudrce. Všude ticho a klid, jen vánku ševelení zní sladce. V místnostech velkých lavice z oblak, na nich dítka hledíce na nebe. "Pohlédněte dolů na ten svět!" řekl učitel, za uchem květ. "Z elementů čtyř je složen. Do útrob jeho oheň vložen. Voda půdu jemně hladí a vítr rozpálenou zem chladí. Vše plyne v jasném souladu. Zvěř v harmonii s přírodou. Však spatříte-li člověka, myšlenka vám uniká. Proč ničí vše živé? Vesmír se z toho pomine." "A proč oni dělají to?" zeptal se Nabuto. Žák pilný, i když netrpělivý. Chápe úkol svůj a plnit ho bude stůj, co stůj.
"Žijí v domnění, že vše si podmaní. Proto existují Avataři, kteří jim to zmaří. Příroda bez harmonie - ani člověk nepřežije."
"Tak honem zakročme! A novou éru započnem. Dáme velkou lekci lidem!" "Horlivost je zhoubou úspěchu." "Ale co zbude beze spěchu? Jen pláně bez květu. To dopřejeme světu? Avatar má vše živé bránit a ne si zadek chránit, když do tuhého jde a vše živé málem pojde." "Máš pravdu, pojďme vpřed. Vyřízneme světu vřed!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama