Putovat vstříc dobrodružství, nekonečnem, ku hvězdám...

Aktualismus citátový aneb trn v oku:
"Nejvíce štěstí není na lidských drahách, ale mimo ně... neviděno nebo zhrzeno..."
Jiří Karásek ze Lvovic - Smrt sábské královny (Zlatý triptych)

Chceš-li Maglaiz čísti, musíš jinam.


O vzniku ženského jména Hildegarda aneb střípky z historie Cyprealistů

14. listopadu 2011 v 20:24 | Maglaiz |  Cyprealismus
Cyprealisté byli, jsou a budou. To ostatně správný Cyprealista nebo cyprealistolog ví. Avšak co už málokdo ví, je fakt, že stejně jako se nám o geniálním Járu Cimrmanovi, který nyní čelí podezření, že byl velmistrem cyprealistického hnutí, které vzniklo ještě před vznikem samotného cyprealismu, dochovalo pouze několik málo poznatků, jsou na tom Cyprealisté se svou historií podobně.Tedy bledě, abych to upřesnila. I když na střípky, neboli, jak Cyprealisté a cyprealistologové odborně říkají, bazmeky na mraky, je historie Cyprealistů více než bohatá. Ovšem i mezi těmito bazmeky na mraky je spousta volného místa, proto chci apelovat na vás, abyste nám pomohli v pátrání a zúčastnili se projektu S cyprealismem ke světlým loňskům aneb hloubš už to nejde. Tento projekt se zabývá dolováním a přesíváním historických faktů, při kterém by mohlo vyjít na povrch spousta dalších bazmeků na mraky a my tak mohli opět doplnit skládačku o nějaké dílky. Vás tato pomoc nezabije, akorát vám schlamstne čas, který byste jinak strávili prokrastinací, což vlastně znamená, že ho stejně tou prokrastinací strávíte, ale aspoň hefnete nám. Mimochodem stále je otevřen nábor Cyprealistů a cyprealistologů, takže neváhejte a točte, tedy pište.

Nyní si tedy ukážeme, jak takový střípek, čili bazmek na mraky, z historie cyprealismu vypadá.

O vzniku ženského jména Hildegarda

Kdysi dávno pradávno, nějaký miliónek už to bude, byli Cyprealisté pro svá díla haněni a dokonce vláčeni. Žárovcežel Cyprealistům nedocházelo, že jednobuněčné organismy nemohou pochopit dokonalost a nadčasovost jejich děl. A jelikož se útoky stávaly čím dál častější, protože nějak zachutnali pozdějším dinosaurům (z důvodu příliš sladkého masa), vznikla garda osobních strážců, kteří si říkali Hildové podle svého hrdinného velitele Hilda Prďáckého I. A tak na počest těchto ušlechtilých a odvážných Hildů si děvčata začala dávat jména Hildegarda. Víme, že zpočátku neexistovalo žádné skloňování a mnohdy i ani časování, a proto píšeme Hildegarda a né Hildovagarda. Ovšem časy se mění a i my se budeme moct někdy dočíst i o Hildověgardě, zdatné vojevůdkyni toužící po vládcovské funkci, kterou její věrná družina, nepřátelé i potomci nazývali Vlasta.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Raduš Raduš | 14. listopadu 2011 v 20:34 | Reagovat

Ten konec :D

2 Faith Faith | Web | 15. listopadu 2011 v 20:02 | Reagovat

O cyprealismus jsem se nikdy moc nezajímala, ale Hildegarda je velice poučná a no, zajímavá! :D Ale Cimrmana jsem nikdy ráda neměla. Zatím mám jedno plus a jedno mínus.

3 Xavier Fender Xavier Fender | Web | 17. listopadu 2011 v 12:12 | Reagovat

Příběh Hildovygardy by měl zanechat stopu v mysli každého pořádného Čecha, protože Jára Cimrman stejně jako Hild Prďácký I. se zasloužili nejvíce o to smysluplné a zajímavé v místě, na kterém máme tu čest žít. :-D Rád bych se stal Cyprealistou, nicméně mám obavy, že by tomuto směru má omezená představivost nic zvláštního nepřinesla.

4 Xavier Fender Xavier Fender | Web | 17. listopadu 2011 v 19:28 | Reagovat

Velice si tohoto přijetí vážím. Namotivovala jsi mě, takže se asi hlouběji do studia etnolingvistiky ponořím a napíši o ní pojednání. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama