Putovat vstříc dobrodružství, nekonečnem, ku hvězdám...

Aktualismus citátový aneb trn v oku:
"Nejvíce štěstí není na lidských drahách, ale mimo ně... neviděno nebo zhrzeno..."
Jiří Karásek ze Lvovic - Smrt sábské královny (Zlatý triptych)

Chceš-li Maglaiz čísti, musíš jinam.


O chlupaté ponožce

6. prosince 2011 v 21:47 | Maglaiz |  Cyprealismus
Mám ten dojem, že už se dlouho cyprealismus neozval a to je třeba napravit. Mimo to bych vás ještě ráda vyzvala, abyste se přihlásili ke sčítání Cyprealistů, Cyprealistologů, odpůrců cyprealismu a fanoušků cyprealismu. Bylo by nám totiž velké potěšení poznat, jak přátele a umělce pod stejnou korouhví, tak i naše ctěné soky. Ono je totiž lepší se s nepřítelem poznat a vytvořit si k němu jakousi vzájemnou úctu a respekt. Protože bez těchto věcí ani nelze vést spravedlivý boj. Přece jen nechceme na své soupeře pohlížet jako na hlupáky, kteří jen z pouhé nevědomosti a zvrácené touhy po uznání, kterého by podle nich dosáhli tím, že by se stavěli do opozice, činili neuvážené kroky vedoucí k naší slavě. Nechceme slabého odpůrce. Boj by byl příliš snadný a vítězství prakticky zadarmo.Teď bych tedy přikročila k nové cyprealistické básni, která vznikla během cvičení z jazykovědy, které bylo velice krizové. Nedivte se, že to po páté hodině Cyprealistům prostě myslí jinak, než by podle ostatních mělo.

O CHLUPATÉ PONOŽCE

Vyšla si na výlet
chlupatá ponožka
"Co to je za úlet?"
ptala se stonožka

"Kdybys prala v Persilu,
nešla bych na vandr.
Tvé nohy mají sílu,
jsi proklatý flamendr!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Xavier F. Xavier F. | Web | 7. prosince 2011 v 11:26 | Reagovat

Uznej, kdyby cyprealisté nesmýšleli jinak, než jak stanovují normy, nemohl by ani samotný cyprealismus existovat, protože by se vlastně smýšlení cyprealistů od smýšlení jiných autorů vůbec v ničem nelišilo - a svět by byl zase o něco chudší. :-(

Báseň O chlupaté ponožce se mi zalíbila, bezpochyby by mohla konkurovat Botě a jejímu zouváku (dobře, tak zase natolik přesnou paměť na názvy nemám) od Morgensterna.

2 maglaiz maglaiz | Web | 7. prosince 2011 v 14:41 | Reagovat

[1]: No a právě to jsem chtěla básní demonstrovat. Co dělá studie?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama