Putovat vstříc dobrodružství, nekonečnem, ku hvězdám...

Aktualismus citátový aneb trn v oku:
"Nejvíce štěstí není na lidských drahách, ale mimo ně... neviděno nebo zhrzeno..."
Jiří Karásek ze Lvovic - Smrt sábské královny (Zlatý triptych)

Chceš-li Maglaiz čísti, musíš jinam.


Leden 2012

Návrat cypstřeva

28. ledna 2012 v 20:19 | Maglaiz |  Cyprealismus
Od prosince minulého roku jsem nebyla schopná cokoliv napsat. Bylo to tím, že hold na to ani nebyl čas. Zápočtový týden byl skutečně jako šlápnutí na ledovou klouzačku a ještě se mi nedaří se dobrat jejího konce. ten bude až 2. února. Mohu vás ale potěšit, jelikož se mi povedlo plácnout sebou na záda a přibrzdit se rukama, takže se do pohybu dostalo i mé cypstřevo, které počalo pomaloučku polehoučku chrlit nápady na povídky, studie a básně a jednu vám dnes ukáži.

Jaké téma je hodno okomentování?

21. ledna 2012 v 16:52 | Maglaiz |  Úvahy o životě housenky
Myslím si, že takovou otázku si pokládá snad každý bloger. Co napsat, aby to bylo pro čtenáře zajímavé a donutilo je to vyjádřit se i jinak, než jako ovce kliknout na příslušný počet hvězdiček pod článkem? Touhle otázkou se zabývám již poněkud delší dobu a podrobila jsem průzkumu nejen svůj blog, ale i další různé blogy (hovoříme nyní o blozích s autorskou tvorbou).

Jak se stát Cyprealistou či Cyprealistologem?

12. ledna 2012 v 23:16 | Maglaiz |  Cyprealismus
Nedávno jsem objevila e-mail psaný přes funkci Zpráva autorovi, kdy mi psala nějaká dívka, že by se ráda přidala k Cyprealistům nebo Cyprealistologům, ale neví jak, a Žárovcežel nepřipojila ke své zprávě kontakt, takže mne napadalo vytvořit tento článek, abych předešla dalším podobným zprávám.

Květy z močálu

9. ledna 2012 v 19:37 | Maglaiz |  Květy močálu
Stejně jako předchozí sbírka básní měla svou počáteční báseň i Květy z močálu nebudou jiné. Říkám si, že je to tak dobře, když existuje nějaká otevírací báseň a báseň, která celý ten kruh uzavírá. Fascinuje mne například Erbenova Kytice svou promyšleností, protože já toho nebudu nikdy schopná. Co se týče poezie jsem pro momentální nápad, který se musí ihned zpracovat a minimálně do něj později zasahuji, protože zastávám názor, že jsem to tak v tu chvíli chtěla napsat a že to tak prostě musí být. Většinou mne stejně nenapadne lepší slovní obrat, než je v dané básni. Nu, nerozebírejme to dále, bylo by to na samostatný článek. Přistupme tedy nyní k oné otevírací básni.

O literární tvorbě

8. ledna 2012 v 14:25 | Maglaiz |  Úvahy o životě housenky
Měla bych založit novou rubriku na téma: NECHÁPU. Ale zdá se mi, že už mám přerubrikováno.