Putovat vstříc dobrodružství, nekonečnem, ku hvězdám...

Aktualismus citátový aneb trn v oku:
"Nejvíce štěstí není na lidských drahách, ale mimo ně... neviděno nebo zhrzeno..."
Jiří Karásek ze Lvovic - Smrt sábské královny (Zlatý triptych)

Chceš-li Maglaiz čísti, musíš jinam.


Srpen 2012

Když je zataženo, je třeba rozsvítit.

25. srpna 2012 v 11:15 | Maglaiz |  Bláznův život
Ráno. Už pár dní jej začínám ranní kávičkou. Tak nějak se chtělo a i muselo, abych byla schopná fungovat. Většinou se mi teď dařilo zůstat vzhůru až do jedné do noci, protože jsem se rozepsala a jela jako střela, a ráno vstávala v sedm, v osm. Jsem člověk, který potřebuje asi ještě o čtyři, tři hodinky spánku více. Vedro mne tak trochu donutilo porušit svůj režim v deset spát a v šest vstát. Musím se přiznat, že mi to ani nevadí.

Hmm, k té kávě by se hodil croissant. Ale když chce člověk zhubnout a nemá chuť na sýrovo-česnekovou pomazánku, tak vezme za vděk i nektarinkou. Snídaně dobrá, děsím se slova výživná. To mi připomíná obilné klíčky a jiná zvěrstva páchaná na lidské stravě. Není nad pořádný flák masa!

Vše zlé je pro něco dobré.

22. srpna 2012 v 14:59 | Maglaiz |  Bláznův život
Skutečně existují věci mezi nebem a zemí. Člověk se s něčím trápí a touží po tom, aby přišel konec oné věci. Neustále nad tím uvažuje, jak to zaonačit. Pomalá smrt dané věci je pro něj příliš velkým trápením a na radikální krok nemá tolik odvahy, protože nechce někomu ublížit. Najednou se všechno semela a ani nevíte, jak se vám všechno podařilo. Pocit je osvobozující.

Vztek, největší přítel člověka v těžkých chvílích

12. srpna 2012 v 19:17 | Maglaiz |  Bláznův život
Další týden, který u nás strávila sestřenka. Možná poslední v tomto roce. Víte, chvílemi bych chtěla smazat minulé hovory o sestřenici, ale neudělám to. Potřebuji nějakého strašáka, který mi bude říkat "Vidíš, vidíš, stále se snažíš o to být objektivní a nakonec nevědomky o někom hovoříš a ani nevíš, proč se tak ta daná osoba chová." Přišla jsem na pár dalších věcí po zajímavém rozhovoru mezi čtyřma očima.