Putovat vstříc dobrodružství, nekonečnem, ku hvězdám...

Aktualismus citátový aneb trn v oku:
"Nejvíce štěstí není na lidských drahách, ale mimo ně... neviděno nebo zhrzeno..."
Jiří Karásek ze Lvovic - Smrt sábské královny (Zlatý triptych)

Chceš-li Maglaiz čísti, musíš jinam.


Vše zlé je pro něco dobré.

22. srpna 2012 v 14:59 | Maglaiz |  Bláznův život
Skutečně existují věci mezi nebem a zemí. Člověk se s něčím trápí a touží po tom, aby přišel konec oné věci. Neustále nad tím uvažuje, jak to zaonačit. Pomalá smrt dané věci je pro něj příliš velkým trápením a na radikální krok nemá tolik odvahy, protože nechce někomu ublížit. Najednou se všechno semela a ani nevíte, jak se vám všechno podařilo. Pocit je osvobozující.Všechno zlé je pro něco dobré. Věřím tomuhle heslu už od devítky a ještě nikdy mne nezklamalo. Všechno, co se Vám špatného přihodí, se nakonec obrátí v dobré. Věřte tomu, funguje to.

Ještě před pár týdny bych si ťukala na čelo, kdybyste mi řekli, že si budeme se sestřenicí volat každý den a hodiny si povídat. Nikdy jsme neměly tak dobrý vztah jako nyní. Celý život jsem se bála, že nakonec skončíme jako má máma a její sestra, které se vídají minimálně, i když bydlí asi hodinku cesty pěšky od sebe. Neustále se hádají a závidí si.
Děsila mne představa, že něco podobného nastane i u nás. Situace byla stejná. Protěžovaná sestřenice a Maglaiz na ocase. Od babiččiné nemoci se však situace změnila. U babičky jsem protěžovaná já a sestřenice je jen terč k mentorování. Když mi došlo, co se stalo, měla jsem dvě možnosti: a) budu zneužívat svého postavení a vrátím sestřenici vše i s úroky, b) budu se snažit odlehčit sestřenici a rozptylovat její obavy a utírat slzy, která způsobí babiččiny řeči. Rozhodla jsem se pro druhou, protože prostě nemám žaludek na to být mrcha. Tím, že jsem se vzdala pomsty jsem získala důvěru sestřenice a hovor mezi čtyřma očima, který proběhl na začátku srpna, nás stmelil. Za což jsem vděčná.

Když se k Vám všichni ostatní obrátí zády, je tu rodina. Je jedno, jestli jsou to rodiče, sourozenci, sestřenice, bratranci, tety, strejdové nebo prarodiče, v každé rodině se najde aspoň někdo, kdo se bude snažit Vám kdykoliv pomoct. Možná že nepomohou fyzicky či finančně, ale pomohou psychicky.

Vaše Maglaiz ;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Liliana von der Heide Liliana von der Heide | Web | 23. srpna 2012 v 11:46 | Reagovat

Už jsem myslela, že jsi zmizela....
No jo, jen to dobré na sebe někdy nechá strašně dlouho čekat...

2 maglaiz maglaiz | Web | 23. srpna 2012 v 13:10 | Reagovat

[1]: Maglaiz? A zmizet? Ha há! Maglaiz tu bude strašit až do konce světa. Nejen spánek je totiž přežitek, i smrt začíná být něčím, co patří do starého železa :-D

Ale o to je to pak více dobré. Nebýt neštěstí, nevíme, co je štěstí a to je dobře. Myslím, že by to byla docela nuda stále si žít šťastně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama