Putovat vstříc dobrodružství, nekonečnem, ku hvězdám...

Aktualismus citátový aneb trn v oku:
"Nejvíce štěstí není na lidských drahách, ale mimo ně... neviděno nebo zhrzeno..."
Jiří Karásek ze Lvovic - Smrt sábské královny (Zlatý triptych)

Chceš-li Maglaiz čísti, musíš jinam.


Listopad 2013

Se skleničkou do nepohody

12. listopadu 2013 v 17:44 | Maglaiz |  Bláznův život
Každý z nás alespoň jednou zažil Den blbec. Víme, jaká je to pohroma, když takový den nastane. Nic se nám nedaří, vše nám padá z rukou, potkáváme jen lidi, které bychom v životě nechtěli potkat, častokrát nám mizí důležité e-maily ze schránky, zakopáváme i o vlastní nohu. Zkrátka vše je špatně a nám je na nic. Nervy jsou na pochodu a všichni by se měli klidinit z cest, po nichž kráčíme. V takových chvílích by Vás mělo těšit, že existuje i něoc horšího než den blbec. Třeba celý týden blbec.

Že neznáte? Inu, to se tak Dnové mamlasové jednou za čas sejdou a řeknou si, že se hezky vystřídají jeden za druhým, aby se člověk nenudil a trénoval si psychickou odolnost.

Luan Gua Pian - melounová semínka dálného východu

6. listopadu 2013 v 21:08 | Maglaiz |  Čaj o páté bez páté
Zbrusu nový počin, který zas až tak nový a převratný není. Kapitánka Nemo již před rokem vyrukovala s Čajovým záznamníkem, na nějž jsem narazila nedávno. Čajem a čajovou kulturou se již nějaký ten pátek zabývám, dokonce jsem rozpoutala po vzoru Sikara Čajování přes šnečí poštu aneb dostaň čaj, vypij, pošli někomu dalšímu svůj čaj a udělej radost, a tak jsem si řekla, proč bych se neinspirovala a neprovedla Vás světem čajů z obchodů klasických i specializovaných a pár čajovnami, které se mi poštěstí navštívit. Zda přibude i pár slov o čajové kultuře je otázka, která mi stále ještě krouží nad hlavou.

V rámci zachování zdravého rozumu jsem byla okolnostmi donucena zajít si do čajovny. Ano, sama. Bez nikoho. Jen já, knihy, netbook s otevřeným souborem Wordu a čaj. Proč sama? Nikdo vhodný se nenašel a já už byla unavená z toho, jak se někteří vymlouvají nebo naopak "odvolávají, co odvolali". Což znamená, že dnešní Čaj o páté bez páté bude poněkud jiný.

Po oblázcích z Atlasu

5. listopadu 2013 v 19:59 | Maglaiz |  Básnění na okraj zápisu
Thalea, dítě hromovládce Dia a bohyně paměti Mnémosyné. Thalea, jedna z devíti sester. Thalea, dcera Dia a Eurynomé. Thalea, jedna z charitek. "Kvetoucí" doprovázená pastýřskou holí a maskou komika. Múza veselého básnictví, komedie a pastýřských zpěvů. "Hojná" doprovázená Aglaiou a Eufrosyné s úsměvem na tváři a zahalená v průsvitný šat.

Dnešní chvilka poezie se bude nést v duchu dualismu, neb na papíře se vyrazily hned dvě verze básně. A jak se to stalo? První verze vznikala spontánně až do předposlední sloky, ovšem pak jsem se zasekla a řekla si, že nemůže vyznít báseň tak, jak vyznívá v mé hlavě, a tak jsem se rozhodla přestavět poslední sloku.
Ovšem pak mi to vrtalo hlavou, že by nebylo na škodu sepsat jen pro jistotu i původní verz, ačkoliv jsem z ní racionálně neměla dobrý dojem. Nakonec jsem se rozhodla, že Vám předhodím v plen racionální verzi i tu, jenž hrála v mé hlavě při cestě vlakem. Sami posuďte, která z nich se více hodí.

Varování před čtením. Nejsem básník z povolání. Veršuji pro zábavu a spíše proto, abych se udržela v kondici, co se týče obrazotvornosti a hry se slovy a jejich sémantikou.