Putovat vstříc dobrodružství, nekonečnem, ku hvězdám...

Aktualismus citátový aneb trn v oku:
"Nejvíce štěstí není na lidských drahách, ale mimo ně... neviděno nebo zhrzeno..."
Jiří Karásek ze Lvovic - Smrt sábské královny (Zlatý triptych)

Chceš-li Maglaiz čísti, musíš jinam.


Prosinec 2013

Saturnálie kolem nás

24. prosince 2013 v 13:10 | Maglaiz |  Bláznův život
Sníh na horách, v údolí zeleno. To musí být zima a Saturnálie za dveřmi. Když se tak rozhlédnu po blogové scéně a očkem propálím kalendář, zjistím, že všechny signály byly vskutku mozkem interpretovány dobře. Ještě že sháním dárky dříve než s celým cirkusem začnou supermarkety.

Neformálně o oficiálním proudu

17. prosince 2013 v 22:33 | Maglaiz |  Cyprealismus
Thalea, dítě hromovládce Dia a bohyně paměti Mnémosyné. Thalea, jedna z devíti sester. Thalea, dcera Dia a Eurynomé. Thalea, jedna z charitek. "Kvetoucí" doprovázená pastýřskou holí a maskou komika. Múza veselého básnictví, komedie a pastýřských zpěvů. "Hojná" doprovázená Aglaiou a Eufrosyné s úsměvem na tváři a zahalená v průsvitný šat.

Máme úterý večer, copak nás asi čeká? Úterní chvilka poezie bývá zanedbávána, to přiznávám bez mučení, ovšem není to z důvodu nedostatku materiálu, anóbrž z nedostatku času tento materiál utřídit, trochu ošmirglovat a až pak ve stravitelnější formě, i tak silně autentické a čpící amatérštinou, Vám naservírovat v dřevěné misce s ještě dřevěnější lžící a doufat, že si ke všemu ještě nezadřete třísku do jazyka.

Avšak nyní již ke genezi dnešních dvou kousků. Inu, to bylo tak. Bylo něco málo po čtvrté odpolední v jakýsi čtvrtek, kdy mi budík hrál již před šestou ranní. Stav již spíše v pozměněném vědomí, než-li ve svěží formě vědomé, tomu chtěl, že mé ucho zaslechlo na semináři o české literatuře po roce 1945 povzdych drahé magistry, že se hojně psávala budovatelská poezie, leč té budovatelské erotické bylo poskrovnu. Jak je známo přítomným dámám a pánům v psychologii zběhlých, ve stavu pozměněného vědomí, v němž jsem se v případě onom nacházela, způsobuje, že je mozek přístupnější i ideám, jež by v plném provozu synapsí neuronů zavrhl i z těch nejmalichernějších důvodů. Nu, má mysl byla bezbranná, a tak zaútočilo cypstřevo, atak byl natolik silný, že způsobil zkrat a během dvou seminářů vznikly dvě eroticky neladěné veršovánky.

Receptování aneb čaj udějsisám

11. prosince 2013 v 18:54 | Maglaiz |  Čaj o páté bez páté
Zbrusu nový počin, který zas až tak nový a převratný není. Kapitánka Nemo již před rokem vyrukovala s Čajovým záznamníkem, na nějž jsem narazila nedávno. Čajem a čajovou kulturou se již nějaký ten pátek zabývám, dokonce jsem rozpoutala po vzoru Sikara Čajování přes šnečí poštu aneb dostaň čaj, vypij, pošli někomu dalšímu svůj čaj a udělej radost, a tak jsem si řekla, proč bych se neinspirovala a neprovedla Vás světem čajů z obchodů klasických i specializovaných a pár čajovnami, které se mi poštěstí navštívit. Zda přibude i pár slov o čajové kultuře je otázka, která mi stále ještě krouží nad hlavou.

A myslím si, že ten čas na nějaký článek o čajové kultuře či něčem, co okolo čaje krouží a čmuchá, právě nastal. Co říkáte? Dáme si pár čajových receptů, které Maglaiz objevila v překrásné knížce?

Oh, nebylo by na škodu asi říci, jaká to byla knížka, vážně ji doporučuji, je v ní spoustu zajímavostí a zvláště překrásné fotografie. Alcraft, Rob - Čaj. Vydáno nakladatelstvím Rebo Production CZ, s. r. o. v Praze roku 2009.

Konzultace s kalendářem

9. prosince 2013 v 13:44 | Maglaiz |  Literární obšťastník
Prosinec, měsíc svátěční, pohanský. Naposledy jsem uveřejnila obšťastník někdy v srpnu. Od té doby se nabalily povinnosti jedna na druhou a pro bylo prioritou pohnout texty, než abych ztrácela čas tímhle přehledem. Když si to tak teď nechávám procházet hlavou, docházím k názoru, že asi dojde k transformaci Literárního obšťatsníku na něco daleko užitečnějšího. Toto mapování mé práce je dobrá věc, ale časově náročnější než samo psaní.
Na začátku září se mi poštěstilo ještě pár záznamů zhotovit, ovšem pak je dlouhá prodleva, v níž však bylo i trochu času na psaní, což tedy znamená, že momentální záznamy rozhodně neodráží pracovní tempo.


Vyskytují se krádeže...

8. prosince 2013 v 13:01 | Maglaiz |  Bláznův život
Některé věci mne nepřestanou fascinovat, některé pobuřovat a některé nechávat chladnou. Jsem smířena s tím, že to tak funguje, dokonce jsem nadšena z toho, že to tak funguje a vím, že tuto zvláštnost zažívají obyčejně všichni lidé na světě. Ale vnímají to jako něco pozoruhodného? A co Vy?