Putovat vstříc dobrodružství, nekonečnem, ku hvězdám...

Aktualismus citátový aneb trn v oku:
"Nejvíce štěstí není na lidských drahách, ale mimo ně... neviděno nebo zhrzeno..."
Jiří Karásek ze Lvovic - Smrt sábské královny (Zlatý triptych)

Chceš-li Maglaiz čísti, musíš jinam.


Každodenní zvláštnosti

7. ledna 2014 v 17:11 | Maglaiz |  Básnění na okraj zápisu
Thalea, dítě hromovládce Dia a bohyně paměti Mnémosyné. Thalea, jedna z devíti sester. Thalea, dcera Dia a Eurynomé. Thalea, jedna z charitek. "Kvetoucí" doprovázená pastýřskou holí a maskou komika. Múza veselého básnictví, komedie a pastýřských zpěvů. "Hojná" doprovázená Aglaiou a Eufrosyné s úsměvem na tváři a zahalená v průsvitný šat.

Máme úterý večer, copak nás asi čeká? Úterní chvilka poezie bývá zanedbávána, to přiznávám bez mučení, ovšem není to z důvodu nedostatku materiálu, anóbrž z nedostatku času tento materiál utřídit, trochu ošmirglovat a až pak ve stravitelnější formě, i tak silně autentické a čpící amatérštinou, Vám naservírovat v dřevěné misce s ještě dřevěnější lžící a doufat, že si ke všemu ještě nezadřete třísku do jazyka.

Asi bych se měla trochu rozpovídat o genezi dnešních dvou malých veršovánek, spíše črt.
Říká Vám něco poezie každodennosti? Například Vladimír Holan se jí zabýval, Jan Skácel měl také pár básní otírajících se o tento žánr a vlastně i Egon Bondy a jeho totální realismus by se dal do jisté malé míry považovati za poezii každodennosti, tedy značně stylizovanou.
Poezie každodenního okamžiku je kouzelná ve své jedinečnosti a já jsem si řekla, že není na škodu zachytit i každodenní drobnůstky, podivné malé odchylky všedního dne, kolem nichž kráčí denně mnoho lidí a snad si ani nevšimnou, že se dějí.BEZ SALÓNNÍHO COUPE

kaskáda hedvábí
volně padá přes ohbí
stolek - sahara neúrodná

plamínky v šedi
pěkně se sedí
světlo - slunce podivné


Autor: zimaz


RUKAVICE NA STĚNĚ

Samotná uprostřed šedi
Samotná na betonu sedí
Samotná pláče

Která ruka si nyní zoufá
Která ruka teď doufá
Která pláčeByla bych Vám velice zavázána, kdybyste se jakýmkoliv způsobem vyjádřili ohledně těchto veršovánek, neb jsem se s nimi pokusila v rámci možností více než mazlit, a ráda bych tedy věděla, jak na Vás tyto verše působí a případně jak si je vykládáte (aneb za vším lze hledat i jiný význam než, že modré závěsy jsou prostě modré a v žádném případě neznamenají smutek, depresi a tak podobně).

Vaše Maglaiz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama