Putovat vstříc dobrodružství, nekonečnem, ku hvězdám...

Aktualismus citátový aneb trn v oku:
"Nejvíce štěstí není na lidských drahách, ale mimo ně... neviděno nebo zhrzeno..."
Jiří Karásek ze Lvovic - Smrt sábské královny (Zlatý triptych)

Chceš-li Maglaiz čísti, musíš jinam.


Březen 2014

Krabice s kapesníky po Maglaizovsku

31. března 2014 v 23:50 | Maglaiz |  Krabice ptákovin
Myslím, že je již zbytečné představovat akci s názvem "Hra na Kladivo". Doufám, že snad již do všech koutů blogového světa zaznělo alespoň jako ozvěna "Děti revoluce". I já jsem si odskočila z víru zkouškového a učení se na státnice do této hry. Předem chci říci, že nemám v úmyslu nikoho vyhodit, urazit, zostudit či jinak negativně poškodit. Toto je jen prototyp toho, co by pak mohlo být na AK, samozřejmě za účasti dalších. Pojďme si však probrat pár kritérií, která budou hrát podstatnou roli a která jen takové to malé bezvýznamné plus.

Ta důležitá:
  • Autorský obsah - či jeho částečná napodobenina; obvzláště budeme dbát na autorský zákon
  • Kvalita obsahu - délka článku, pravopis, vulgarismy (nejsem puritán, ale blog plný vulgarismů je jen rádoby punk či beatnický, všeho s Mírou)
  • Čitelnost blogu
Ta méně důležitá:
  • Design
  • Umění rétorické
Hodnotit budu blogy s jejich prací za uplynulý rok, tudíž od března 2013 do 31. března 2014. A kterépak výtečníky mi z osudí vylosovala Berenika?

Pojďme se dohodnout

25. března 2014 v 11:26 | Maglaiz |  Adresováno
Milý pane Rulci,
již druhý týden na blogu "zuří" revoluce. Už jsme se stihli vzbouřit, pohádat a zkusili najít cestu ke konsensu. Bez kompromisů to nepůjde, to si jsou obě strany vědomy, tedy doufám.

Pane Rulci, jediné, co Děti revoluce chtějí, je se dohodnout na společném postupu k progresi Autorského klubu. Padlo již mnoho návrhů a od včerejška odstartovala akce "Hra na Kladivo". Nebojte se, Kladivu jeho název nezůstane, momentální akce má takový název pouze z důvodu, aby byla srozumitelná pro všechny. Jak vidíte, dobrovolníků na tuto akci se objevilo dost, stačí si s nimi jen promluvit a dohodnout se na dlouhodobější spolupráci.
Určitě jste si vědom toho, že nejste schopný být objektivní, ani kdybyste stokrát chtěl a na hlavu se stavěl. Jak toho tedy docílit? Přiberte k sobě někoho, kdo Vám pomůže vybírat. Nemusí to být stálý spolupracovník. Vždyť si můžete vytvořit celé komando blogerů a na 100% jeden z nich bude mít čas se podívat na adepty.

Skrz písmo do historie

24. března 2014 v 10:25 | Maglaiz |  Moudrost Imúthova
Strhnout pavučinu ze jména tolik propíraném na počátku devadesátých let minulého století. Jméno, jež nikdy nerezonovalo u čtenářů s pojmy básník a prozaik či esejista, až na obec vášnivců detektivkochtivých. Vždy to byl ten dobrý překladatel. Jeho seznam vysoce kvalitních překladů, nejen z ruštiny, vydá na tři archy o rozměru A4. Je smutné, že jeho jméno vešlo do paměti čtenářů až v devadesátých letech a to ještě v takové špinavosti, jako byl posmrtný spor s Josefem Škvoreckým o autorství tří detektivních románů (Vražda pro štěstí, Vražda se zárukou, Vražda v zastoupení) a jednoho překladu (Prezydent krokadýlů). Někteří již poznali, že hovořím o Janu Zábranovi (4. 6. 1931, Herálec u Humpolce - 3. 9. 1984, Praha).

Po skle ze Stodolní

15. března 2014 v 15:39 | Maglaiz |  Bláznův život
Podívejme se, kdo zabloudil do těchto končin. Vím, jak je to s tímto zapomenutým koutem internetu, a nebudu se omlouvat. Nechce se mi. Tento malý kousek prostoru ve virtuálním éteru je mým a přece se nemusím omlouvat sama sobě, že jsem sama sebe zanedbala. Nebo ano?