Putovat vstříc dobrodružství, nekonečnem, ku hvězdám...

Aktualismus citátový aneb trn v oku:
"Nejvíce štěstí není na lidských drahách, ale mimo ně... neviděno nebo zhrzeno..."
Jiří Karásek ze Lvovic - Smrt sábské královny (Zlatý triptych)

Chceš-li Maglaiz čísti, musíš jinam.


Od VFR dál a od srpu a Kladiva ještě dále

19. března 2014 v 22:31 | Maglaiz |  Adresováno
Vážený pane Rulci, vážené Děti revoluce,
máme tady velice zajímavou situaci a události dnešního dne mne donutily se k tomu vyjádřit jakožto pozorovatel - nečlen AK, leč dobře sledující AK.


Prvně se obrátím na Vás, pane Rulci, jelikož ať chcete, nebo nechcete, máte funkci sultána, tyrla, guvernéra, regenta, vedoucího, správce, chůvy, opatrovníka prostě cokoliv, co spravuje a je všem na mušce. Inu, musel jste s tím počítat, že něco takového se stane. Nejen to, že Vás bude spousta lidí nesnášet pro Vaše vyjadřování a Vaši činnost, ale že svou činností a názory můžete vyvolat i takovouto "revoluci". Vaše výroky skutečně mnohdy zní arogantně, a pokud se tedy neumíte vyjadřovat, pak na tom buď pracujte, nebo své pohnutí mysli detailně popište. My tu nejsme od toho, abychom Vám četli myšlenky a snažili se svým vnitřním zrakem uhodnout, jak neskutečně jsme zasáhli Vaše ego. Akce má svou reakci. Jednoduchý princip.
Víte, Váš požadavek na zrušení FB skupiny se mi jeví poněkud nešťastným. Že se prý věci z blogu mají řešit na blogu, ale vždyť ono se to řeší na blogu! Nevšimla jsem si, že by se ve skupině objevil nějaký konstruktivní návrh v komentářích a když už, tak byl uveřejněn v některém z článků na blogu, případně v komentáři pod oním článkem NA BLOGU. Mimochodem icq by bylo v cajku, šéfe?
Důvodů, proč vznikly Děti revoluce, je vícero. Už delší dobu to v klubu i mimo vře. Lidem se nelíbí, že jsou členové do AK přijímání pouze Vaší osobou, čili objektivita žádná. Pamatuji si, že byla jakási iniciativa Vám nalézt parťáka. Co se s tím stalo? Uvědomuji si, že jste pronášel něco ve smyslu, že jste pro to nadšen. Kde tedy onen parťák je?
Dalším problémem byla špatná komunikace s Vaší osobou. Ani po týdnu nebyly vysvětleny problémy, které mívali blogeři s přihlášením, s uveřejněním komentáře, článku, s uložením obrázků do galerie a další.
Zajímalo by mne, co jste čekal, že blogeři udělají, když zjistili, že Lotty Biondi byla i přes JEDNOTNÝ a velice bouřlivý nesouhlas členů v tichosti znovu přijata? To si prostě žádalo odezvu a ne, ze strany nečlenů to není závist. Jděte se závistí k šípku! V 99% už nečlenové ani nemají chuť dostat se do takového společenství, když již není výběrem toho kvalitního, ale průstřelem blogosféry. Přesto mají zájem na tom, aby tomu tak nebylo. Kromě toho je irelevantní označovat Lotty jako chudáka, jelikož její vyjadřování nepoukazuje na to, že by byla ubrečenou holčičkou. A pokud jí tedy tolik zraňuje odpor blogoveřejnosti, pak by buď měla něco dělat se svým blogem, nebo Vy jako kladný hrdina jí toho uchránit a nepřijímat ji znova.
Elita vs. neelita. Kde jste to vzal? Prosila bych konkrétní příklady. Všichni víme, že AK bylo vždy výběrem toho nejlepšího čili elita. Nezaregistrovala jsem neelitářské pojetí Klubu.
Kamarádíčkování? Ach, tady někdo nepochopil humor. Nemáme zájem Vám lézt do soukromí.
Co se týče Sussanah: A tady jste si našel argument, proč zavést obdobu Kladiva. Klidně tomu říkejte Srp, Koště, Kosa, Ukamenování, Růžový pokojíček, Krabice s kapesníky. Jde o to, že nevisí nad členy damoklův meč, takže se nesnaží udržovat úroveň, případně ji ještě zvyšovat. Víte, jak blogera nakopne, když mu řeknete, že tohle není pravé ořechové, že tohle by šlo jinak a naopak tohle je přesně to, co chceme? Pláčete nad tím, že nejsou členové AK aktivní, ale tohle by je zaktivizovalo! Chce to pozitivní motivaci a občas pohrozit vařečkou. V drtivé většině jsou to děti. A snad Vám nemusím říkat, co platí na děti.
Kromě toho Sussanah a její literární soutěže byly velké taháky na návštěvnost a Vy ji přesto sestřelíte? Já vím, že malé děti často kopou, když se jim bere lopatička, ale měla jsem dojem, že Vy už v tom věku nejste.

Na jednu stranu říkáte, že jste otevřen inovaci, ale na druhou, když se s něčím přišlo, nakonec z toho nebylo nic. Chcete to vážně změnit? A co kdyby se Vám teď přihlásili lidi, kteří by byli ochotni tomu věnovat ten čas a pracovat na tom? Nezůstalo by i potom jen u blábolivých diskuzí, které stejně nic nevyřeší a jen ještě více všechny rozeštvou?

Poslední, co Vám řeknu, nebude příjemné. Jak si dovolujete hovořit o nás za našimi zády? A ještě tímto tónem. Pochybuji o Vašem duševním zdraví, jelikož si stále jen a pouze protiřečíte. A Vy se pak divíte, co vše se o Vás hovoří. Vždyť Vy si tu pověst budujete sám!
"Obecně nejsem proti zavedení čehokoli, o co si komunita řekne, ale z principu dost odmítám oživovat věci, které tu už jednou byly, a skončily." Jistě, ale jinak jste vstřícný a hodný strejda, co? A Vy se divíte, že si z Vás blogeři dělají srandu, že o Vás hovoří jako o retardovaném a já nevím, co ještě? Přestaňte brečet na špatném hrobě! Ubuleného chlapa nikdo neposlouchá a ulhaného už vůbec ne. Vždyť Vy se svými praktikami spíše připomínáte ženskou! Mimochodem ta věta není gramaticky správně.

Děkuji za pozonost. Tato akce vyžaduje Vaši reakci, pane Rulci, a, prosím, bez balastu, fňukání a protimluvech.


Milé Děti revoluce,
sleduji Vás od počátku a mnozí jste snad i zaznamenali mou počáteční skepsi. Věděla jsem, proč si nechávám odstup, protože již několikrát tady byly v různé intenzitě tyto snahy, ale nikdy se nic nedotáhlo do konce. Doufám, že konečně to bude dotaženo do konce. A nečekejte, že ode mne nedostanete na sedinku.
Nikomu asi neušlo, kdo byl inciátorem a jaké to nabralo obrátky. Netajím se tím, že se mi nelíbí tendenčnost. Ani se mi nelíbí ten politický nádech. Srp a kladivo a uctívání událostí roku 1789 či 1848 tu už jednou bylo a jak víme, v našich končinách to nedopadlo dobře. Na počátku i na konci toho všeho vždy tekla krev. I Dětí.
Vaše/naše ideje jsou krásné, nenechme je zapadnout do bláta socialistického realismu (pokud někdo skutečně touží po takovém marasmu, pak zde).
Další věcí je, že jsme skutečně komunitou jen, když jde do tuhého. Vždy když ohrožení pominulo, roztříštili se blogeři opět do malých skupinek a mnohdy ani v rámci nich nebyli aktivní. Co se opravdu stmelit a fungovat tak i po skončení tohohle? Přestaňme být líné lemry a začněme něco dělat i mimo tuto "revoluci"!
Nestačí jen žádat, je třeba i dát z našich řad lidi, kteří se oněch změn ujmou a budou je naplňovat. Sami víte, že je problém ukočírovat Klub Snílků ve třech. Stanislav Rulc ať je, jaký je, nemá šanci stíhat všechno. Věřte, že aktivita nespočívá jen v tom nakreslit obrázek, splácat tendenční veršovačku či na svém blogu v jednom článku shrnout, co by se mi líbilo a konec. Teď zvedněte ruce, kdo máte čas a jste ochotni fungovat jako další správci AK. Uvidím vůbec nějaké ruce? Neuvidím spíše dav, který náhle bude koukat do země, špičkou boty vyďoubávat ze země kamínek a pískat si odrhovačku? Marseillesa bude v čudu, prapor s psí hlavou zahozen do sena a okovaným cepem se opět bude mlátit akorát zrno z klasů, co? Gerojové, styďte se! Pouhá myšlenka nestačí.

Hodně štěstí
pro Děti tetka
Maglaiz
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 m. m. | E-mail | Web | 19. března 2014 v 22:52 | Reagovat

Jediný důvod, proč to chce řešit na blogu, je zvyšování návštěvnosti, která tou celou akcí samozřejmě raketově stoupá a zatímco my se tu rozčilujeme nad něčím úplně jiným, on si mne ručičky, jak mu letí čísla nahoru.

Krabice s kapesníky :D

Epickej článek. Mně by se strašně líbilo, kdyby to Kladivo vzal někdo, kdo v tom Klubu fakt je, nebo ho poctivě sleduje. A i další aktivity. Těch lidí by se tam podle mě muselo pár najít, jako každej řiká, že nemá čas to dělat naplno, ale tak dyť to nemusí bejt naplno. I kdyby jednou za dva tejdny, jednou za měsíc, furt to má smysl. Aby se vědělo, že to někdo sleduje a jednou za čas to projde. Nemusí u toho sedět denně.

2 maglaiz maglaiz | E-mail | Web | 19. března 2014 v 23:09 | Reagovat

[1]: Samozřejmě, že by postačilo, aby se členové věnovali klubu či Krabici s kapesníky i jednou za měsíc. Nikdo z nich nechce udělat zaměstnance na plný úvazek, ale já se obávám, že všichni jen mlátí pantem a nikdo se k tomu nebude mít. Žádat je jedna věc a dělat druhá, proto se mi líbí, že i když jsi z kola ven, dala jsi členy AK na kovadlinu a kula, byť jen lehce, kula. Byl to první krok. Nechtěla by ses vrátit?

3 m. m. | E-mail | Web | 19. března 2014 v 23:30 | Reagovat

[2]: Kdyby to vedl jiný člověk (ne nutně fyzicky jiný člověk, stačil by menší přerod mozku), kdybych stále ještě rejdila na staré adrese, tak určitě. Ale za stávající situace to ani nejde, ani to až tak moc nepotřebuju, tam, kde jsem, je mi dobře :) S blogem mimo blog.cz tam kažopádně nemám co dělat jako člen a to je v pořádku.

Co se Krabice na kapesníky týče (hele, to se normálně ujme), tu budu dělat tak jako tak dál u sebe, jednou za čas. Neni to totéž jako když to dělá někdo, kdo sleduje titulku a ví, co se tam děje, ale v tom mě vždycky můžou usměrnit komentátoři, jako třeba teď s Adamem Dildou. Hájila jsem ho a pak se ukázalo, že nic nevim. To je prostě risk.

Kdyby po mně chtěli, abych to dělala nějak jinak, zevrubněji (třeba jen dva tři blogy na článek týdně nebo bych ten článek musela psát průběžně během měsíce, abych toho pak mohla zevrubně prozkoumaného zveřejnit víc), asi by to taky šlo, vidím to otevřeně. Ale v tuhle chvíli si myslim, že Standa bude zásadně proti, abych to dělala já, i kdyby si to nakrásně přáli všichni členové, prostě proto, že se mnou má minimálně stejnej problém jako já s nim a nepřenese se přes to.

Kdyby to bylo jinak, všechno by bylo možný, takhle mi ale připadá prostě neuskutečnitelný, abychom se jako my dva na něčem dohodli, na to je tam asi už moc nenávisti a z mý strany nakydanýho hnusu (o němž jsem přesvědčená, že si ho zasloužil, ale taky to neni úplně košér)

4 Dragilia Dragilia | E-mail | Web | 19. března 2014 v 23:32 | Reagovat

Máš pravdu v tom, že je mnohem jednodušší sesumírovat "co vše je špatně" než vzít za práci a něco s tím udělat.

Z toho důvodu jsem už pod jedním z prvních článků nadnášela myšlenku jakési "kovací štafety", kdy by přeživší z Kladiva dostali na starost to následující. (A díky tomu by snad nemuselo dojít tak brzy k vyhoření "zapřežených" členů.)
(Tím samozřejmě nechci lézt do zelí m. 0:) )

K historickým souvislostem - obávám se, že při volání po reinkarnaci rubriky "Kladiva", zvláště ve spojení se slovem revoluce to tím komunismem zavánět tak trochu muselo.
Mně osobně však v hlavě nejprve zněla Marseillaisa hned v závěsu následována zvoněním klíčů. :-)

5 mengano mengano | E-mail | Web | 19. března 2014 v 23:59 | Reagovat

M. je dravec :-)
V komentáři na klubovém blogu jsem na Krabici s kapesníky úplně zapomněla. Tak alespoň tady. Poctivě jsem si v archivu pročetla, jak vypadalo Kladivo. Popravdě řečeno, někdy mi připadalo malinko přes čáru. Rýpat se v článcích z daleké historie a nekompromisně požadovat jejich odstranění se mi prostě nelíbilo.
Ale přesto jsem u m. na blogu hlasovala pro :-) Ovšem v trochu jiné podobě. Poněkud méně fanatické.
Jako hodně rozumné se mi jeví štafetové předávání Krabice s kapesníky. Zaručilo by to určitou objektivitu a snad by to zamezilo řevu o tom, že Krabicář někomu nadržuje.

BTW. Tu Krabici si nech patentovat :D

6 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 20. března 2014 v 9:38 | Reagovat

"Mimochodem ta věta není gramaticky správně." Miluji tě a chci si tě vzít a vypěstovat s tebou malé maglaizátka! Vážně! :-D

Ehm.

Máš pravdu. A víš ty co, já bych s tím klubem i ráda pomohla (kterýmkoliv a se Snílky už jsem i pomáhala, jestli pamatuješ), ale vzhledem k tomu, že taky sleduji průběžnou aktivitu členstva poslední dobou... se mi do toho nechce. Takže pokud se blogosféra oživí, začnu něco řešit i já. Jinak je to pro mě ztráta času, stejně jako tato revoluce, pokud k ničemu nepovede.

7 m. m. | E-mail | Web | 20. března 2014 v 13:43 | Reagovat

[4]: Vůbec, to neni žádný moje zelí a budu jedině ráda, když se toho ujmou lidi z klubu. Mileráda budu přizvukovat v komentářích a sledovat to nebo jednou za uherák přispěju vlastním pohledem třeba u sebe, ale netoužím po tom vést v AK nějakou rubriku, ačkoli si nejspíš někteří myslí, že je to můj vlhkej sen. Možná bejval, ale to už je dávno.

Štafety bych se asi bála, ty nebývají moc spolehlivé, pokud nad nimi někdo nedrží dohled - i kdyby třeba jen jako ikona, co toho moc nedělá, ale když někdo vypadne, tak se postará o náhradu. Když lidi viděj, že je to Standovi jedno, tak se nesnažej a vůbec jim nevadí, že si tím udělaj ostudu.

Určitě je to ale lepší nápad udělat aspoň tak, než to neudělat vůbec. Jediné, co teď někdo musí udělat, je tu štafetu začít a pojmenovat podmínky. Myslím, že je na čase přejít k řešení faktických detailů, jak má to Kladivo vypadat - a pokud chcete Standovi podruhé vyhovět, jak se to má jmenovat. Podle mě je Kladivo na AK blogery dokonalý název a je idiocie ho měnit. Líbí se mi k tomu i ta revoluční grafika a Desova poznámka, že kladivo má kout a pomáhat a ne drtit. To by mohlo být klidně mottem 8-)

[6]: A neudělala bysis čas třeba aspoň na udělání vlastního pokusného Kladiva? Myslím, že situaci by prospělo, kdyby se do toho vložilo ještě pár lidí přímo z Klubu nebo aspoň jeden. Proti tobě navíc Standa neštěkne, jsi v AK velká příliš velká stár 8-) Nebo to popsat, jak bysis to představovala a třeba přidat pár příkladů.

Byla bych prostě ráda, kdyby se ta pozornost zvrhla zpátky k tomu Kladivu samotnému a neřešilo se, jaká jsem já osoba a podobný cypoviny. Já v tom nepotřebuju figurovat, ani moc nechci, protože odmítám dělat cokoli pro Standu s jeho přístupem a nechci se s ním dohadovat o koninách. To vy jste tady ta elita AK, vy to sledujete a máte k tomu co říct.

8 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 20. března 2014 v 16:21 | Reagovat

Nepotřebuji krabici. Stačí mi kapesníček v náprsní kapsičce a významné pom(s)rknutí...

9 maglaiz maglaiz | E-mail | Web | 20. března 2014 v 18:36 | Reagovat

[4]: Ta štěfeta je dobrý nápad, ale musel by nad ní stát policajt. Ovšem snaha se počítá :-)
Historické souvislosti: a asi Tě nepřekvapí, že VFR byla hlavně uctívána komunistickou propagandou, že?

[5]: Obávám se, že Krabice patentována nebude, neb pan Rulc opovrhuji obyčejnou periferií blog.cz. Ovšem že Kladivo nemá být Kladivem. Mnohdy bylo opravdu drsné a co se týče toho pídění do minulosti... Nu, proč ne, ale v tom případě bych jen na to upozornila, že pokud chce mít blog zcela košér, tak ať to opraví či smaže, ale jinak by se pochopitelně soustředilo na dobu po přijetí do klubu.

[6]: Já se také miluji a chci si se vzít a množit :-D Ale děkuji, že o mou osobu projevuje zájem i někdo jiný. Mimochodem Aby to pak nedělalo v domácnosti zle, víš, jak to dopadlo s hvězdáře Ha-ha-hamplem.
Nejsem pes, co jitrničku sežral, abych dostala paličkou :-D
A co se týče aktivity členů... naprosto tě chňápu. Však asi víš, jak to je s Klubem Snílků, že?

[7]: Jen ať Ti Drag leze do zelí. Aspoň Ti ho okope :-D

[8]: Ale bacha na holubi! Rádi se vracejí a strašně rychle se množí.

10 maglaiz maglaiz | E-mail | Web | 20. března 2014 v 19:00 | Reagovat

[9]: [6]: Oprava: Mimochodem, co na to mužíček? Aby to pak nedělalo v domácnosti zle, víš, jak to dopadlo s hvězdáře Ha-ha-hamplem.

11 Dragilia Dragilia | E-mail | Web | 20. března 2014 v 20:07 | Reagovat

[7]:[9]:: Dohled nad štafetou je dobrý nápad. To by (snad) mohlo zabránit jejímu tichému a nenápadnému vyšumění. :-)

[9]:: Jelikož jsme se k moderním dějinám ve škole téměř nedostali (vím, to neomlouvá), dozvídám se něco nového. I když to, pravda, není neočekávatelné. :) (Ha, nakonec si revolucí dopomůžu k osvětě. :-D )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama