Putovat vstříc dobrodružství, nekonečnem, ku hvězdám...

Aktualismus citátový aneb trn v oku:
"Nejvíce štěstí není na lidských drahách, ale mimo ně... neviděno nebo zhrzeno..."
Jiří Karásek ze Lvovic - Smrt sábské královny (Zlatý triptych)

Chceš-li Maglaiz čísti, musíš jinam.


Červen 2014

New Weird 2014 - na sprint připravit!

26. června 2014 v 17:16 | Maglaiz |  Papírový svět
Že to Maglaiz nenapadlo hnedle! Nu, děra hlavatá a inteligence se může u Maglaiz dovolávat jedině zkoušející. Proto tedy, čtenáři, dovol, abych se Tě pokusila vyhecovat k menšímu sprintu, ale myslím si, že to zvládneš hravě. Grafomanů máme na blog.cz i jinde dosti, proto věřím, že se do toho pustíš s patřičnou chutí. Kromě toho už začínají prázdniny, tudíž není možno výmluv v podobě školy.

A o čem že to mluvím? Inu, to bylo tak. Před téměř třemi roky se Sussanah zmínila o připravované soutěži a o porotcování. Maglaiz se chvíli rozmýšlela a nakonec kývla. Vidíte, už třetí ročník bude Maglaizíček hodnotit, jénomže to by muselo být co hodnotit, proto tedy neváhej, čtenáři, a pokud rád píšeš New Weird (kříženec různých fantastických poddruhů) směle do zběsilého datlování. Máš ještě čas. Celý pracovní týden! Tolik hodin, které můžeš smysluplně využít k tvorbě. A odměna bude stát za to!

Pro bližší informace o této velice pozoruhodné a užitečné (2/3 Triumvirátu v porotě, tudíž kvalita kritiky zaručena) se dozvíš více, pokud se podíváš na vyhlašovací článek na blogu Sussanah.

Vím, že po Tobě chci dost, ale není slávy bez rizika a pocit z překonání ohromné překážky je k nezaplacení.

Co jest nahoře, jest i dole.

24. června 2014 v 22:58 | Maglaiz |  Smysluplné nesmysly
A co dole jest, jest i nahoře. Jedno jsou. Blíženci, jež se nikdy nestřetnou v bratrském objetí. Tisíce blyštících se světel, jež ve dvou rovnoběžných pásech spatří pouze horský poutník. Jako na miskách vah v rovnovážném stavu mihotají se hvězdokupy, souhvězdí, hvězdy a hvězďata na jedné straně a na druhé blikající světla lamp, domů a vozidel. Stračí ráj člověka neomrzí. Pocestný jest schopen dlouhé hodiny seděti v tichosti a jen s úžasem vlastním dítěti zírati na onu disharmonickou symfonii. Bledostříbřitý svit noční oblohy tiší rozjitřené smysly a rozdmýchává oheň duševního pohnutí. Burcuje mysl k úvahám nad svou malostí tváří v tvář kolosu Vesmíru. Kdežto dole se rozpíná dvojče, nepodarek. Chaos pobíhajících bílých a oranžových světel s občasným rudým výkřikem, jež atakuje i nebesa, avšak zřídka a mnohdy neúspěšně. Co Nefelé odevzdala do moci Eiréné, to lidstvo skrze Gaiu uzmulo bohyni míru a vtisklo do chtivých rukou Erínyí. Zdalipak je možno usmířiti si rozlícené pronásledovatelky a proměniti je tak v Eumenidy?


Tvá Maglaiz

Když je to léto

22. června 2014 v 11:06 | Maglaiz |  Bláznův život
Zdravím milý čtenáři,
neděle nám na severu začínala pěkně. Slunce praží i přes deštivé předpovědi, nu i mistr tesař se utne, zvláště ten z Norska. Včerejším dnem nám započalo léto. Litha, letní slunovrat, čas radosti a hojnosti. Jakoupak jsi měl sklizeň? Pevně věřím, že nejsi na tom tak zle, abys inkasoval na svatého Bouchala. Ačkoliv někdy jsem toho názoru, že tělesné tresty by neměly přestávat s přibývajícím věkem, ale s přibývajícím rozumem.

Bručení pod vousy

18. června 2014 v 15:46 | Maglaiz |  Literární obšťastník
Školní sprint je úspěšně za mou osobou, tudíž je čas se zastavit a opět se více věnovat primární volnočasové aktivitě. Když nemáte čas, stýská se Vám po Vašich postavách a příbězích? Mé osobě dosti. Jénomže při návratu do normálního stavu byl přede mne postaven velice těžký úkol. Čím začít? Ti, kdož znají drahou Maglaiz, ví, že nikdy nemá pozornost zaměřenu na jednu jedinou věc. Je "rozšvrncaná" do všech světových stran. Minimálně rozečtených deset knih, minimálně zapsána a angažována do deseti projektů, minimálně se zabývá deseti tématy ke studiu a samozřejmě má minimálně deset rozepsaných věcí. A o jedné z nich si dnes zapřemýšlím.