Putovat vstříc dobrodružství, nekonečnem, ku hvězdám...

Aktualismus citátový aneb trn v oku:
"Nejvíce štěstí není na lidských drahách, ale mimo ně... neviděno nebo zhrzeno..."
Jiří Karásek ze Lvovic - Smrt sábské královny (Zlatý triptych)

Chceš-li Maglaiz čísti, musíš jinam.


Červenec 2014

Dilema blogerovo

29. července 2014 v 22:19 | Maglaiz |  Úvahy o životě housenky
Je to tak těžké. Pokaždé sednout k monitoru, položit prsty na klávesnici a psát, aniž by hlavou nevířily naprosto rozptylující otázky. Čím jsem starší, tím víc cítím odpovědnost za to, co vypustím do světa. Máš to také tak, drahý čtenáři? Cítíš ten tlak uvnitř sebe, když píšeš jakýkoliv článek na blog? Drtí tě ta tíha odpovědnosti za každé slovo v článku?


Šaškoitída

21. července 2014 v 19:13 | Maglaiz |  Pracovna
Občas přichází čas díků. Je to doba vděčnosti, tisknutí rukou a tak podobně. Jenomže mohu já brát vážně něco, co není bráno vážně snad nikým? Pasována na tajtrlíka s rolničkami. Jsem šašek. Šašek, šáša, šášula přitroublý jak bambula.

Středověk ženy II

18. července 2014 v 6:58 | Maglaiz |  Oko Kleió
Kleió, múza dějepisců, ta, která vede ruku historikům při psaní dějin a jejich zpětnému bádání. Ta, jež odhaluje pravdu a se stejnou grácií ji přikrývá závojem prachu nevědomosti a obmotává pavučinami lží. Pohleďme na to, co vidí.


Už víme tak nějak v kostce, jak bylo na ženy nahlíženo. Dnes se podíváme na další dávku středověkých zajímavostí v rámci života žen. Být ženou nebylo jednoduché a jak se přesvědčíš, okolo jejího života se motalo spousta podivuhodností nejen v rámci nazírání na ni, v rámci sňatku, rodiny, rození potomků či dokonce specifické postavení žen mimo manželský svazek.

Větroplach

10. července 2014 v 10:36 | Maglaiz |  Volný styl krátkého rozměru
Je mi dobře. Někdo by mohl říct, že to není žádné úžasné poleženíčko. Zvláště když pořád kolem něho brousí neodbytná moucha, která zlomyslně šimrá tu na koleni, tu na nose, támhle zase na paži. A ten kámen zarývající se do páteře také není zrovna žůžo. Co teprve ta dotěrná stébla trávy? Patrně vyhlásila lechtací přebor. To by si člověk klidně mohl říct. Ale mi je dobře. Noha přes nohu, ruce za hlavou. Co víc by si člověk mohl přát? Toulám se po světě už dlouho na to, abych věděl, že není nic lepšího v životě než si jen tak lehnout.