Putovat vstříc dobrodružství, nekonečnem, ku hvězdám...

Aktualismus citátový aneb trn v oku:
"Nejvíce štěstí není na lidských drahách, ale mimo ně... neviděno nebo zhrzeno..."
Jiří Karásek ze Lvovic - Smrt sábské královny (Zlatý triptych)

Chceš-li Maglaiz čísti, musíš jinam.


Listopad 2014

Lupařský šiml

20. listopadu 2014 v 7:45 | Maglaiz |  Pracovna
Včerejším dnem bylo téměř bez varování (přišel e-mail a okamžitě se objevilo hlášení o zrušení) zrušeno Pod Lupou. Patřilo by se vysvětlení, proč se tak dlouho mlčelo a nakonec došlo k tomu, že Standa zrušil rubriku. Tak tedy vezmeme to od konce, pokud, laskavý čtenáři, dovolíš.

Klíč

7. listopadu 2014 v 23:24 | Maglaiz |  Pět let na tvrdo aneb z ústavu podruhé
Každý klíč patří k nějaké kličové dírce a kličová dírka zase k většímu předmětu. Dveře, skříňka, almara - to vše jsou předměty, které ve spojení s klíčem mají pouze dva úkoly. Uchovat tajemství tajemstvím a chránit ho před nepovolanými. Já Ti, milý čtenáři, dnes nabízím také jeden takový klíč, který Tobě a také snad mé osobě otevře dveře k něčemu novému, co je záhodno prozkoumání. Půjdeš se mnou?

Iniciační lázeň

6. listopadu 2014 v 15:40 | Maglaiz |  Pět let na tvrdo aneb z ústavu podruhé
Pár stránek plných obrázků prolétly pod prsty. Neklid v ovzduší se kondenzoval. Hustota nervózna v povětří se každou setinou vteřiny zvyšovala a zvyšovala, až tu náhle... Rrrrrrrr. Sotva slyšitelné vibrace oznamovaly konec utrpení a začátek ještě horšího. Rychle vše na hromádku, klíče, zabouchnout, zamknout a pádit. Ačkoliv bylo zvoleno tempo svižné chůze, krátká chodba se zdála nekonečnou. Jen klid, nespěchej, vychutnávej. Jsou to ty vzácné okamžiky, které zažíváš prvně. Langsam.