Putovat vstříc dobrodružství, nekonečnem, ku hvězdám...

Aktualismus citátový aneb trn v oku:
"Nejvíce štěstí není na lidských drahách, ale mimo ně... neviděno nebo zhrzeno..."
Jiří Karásek ze Lvovic - Smrt sábské královny (Zlatý triptych)

Chceš-li Maglaiz čísti, musíš jinam.


Září 2016

Pevná linka

19. září 2016 v 19:53 | Maglaiz |  Úvahy o životě housenky
Všichni jsme jenom lidi, a tak se i Maglaiz občas stává, že se spustí a začne sledovat seriál, o němž by nikdo neřekl, že by byl sledovatelný či dokonce, že by si na něm smlsl Maglaizíček. Inu, zázraky se dějí, milý čtenáři.
Jsem po úspěšně zvládnutých státnicích z češtiny, o nichž ale nechci mluvit, byť by bylo pro tento článek dobré, kdyby následoval až po vylíčení hrůz státnicových. Ještě na to nemám tak dobrý žaludek - chudák se s tím vším ještě nesrovnal. Kromě toho se na něj už zase řítí přijímačky na dochtora tuto středu o desáté dopolední. Abych ti však neutekla, drahý čtenáři. Vše je vyřízeno ke spokojenosti všech a nastalo to období prázdna, kdy člověk nechce vidět ani psací potřeby natož knihu s písmenkama menšíma jak 20. Co mu tedy zbývá, aby zaplnil čas, venku úspěšně leje jako z konve a on už měsíc skřehotá jako Křemílek, neb se mu něco usadilo na hlasivkách? Áno, vrhne se na internet a hledá film či seriál.

Přestat se bát

15. září 2016 v 11:46 | Maglaiz |  Pracovna
Už to tady bylo několikrát. Onen strach z toho, že mé příspěvky na tomto blogu budou plebs. Víš, milý čtenáři, vždycky mi říkáš, že to bude dobré, že se nemusím bát, protože existuje spousta horších, jenomže to prostě nijak neuklidňovalo. Člověk tak nějak cítil z vlastní potřeby, že musí být dobrý prvně sám pro sebe, aby byl dobrý i pro ostatní. Co se tedy změnilo?

Společně to zvládneme

1. září 2016 v 14:56 | Maglaiz |  S učitelem v hlavě
Zdá se velice provokativní již dnes připomínat onu děsuplnou událost. Ano, milý čtenáři, už je zde zase první září. Já vím, já vím, já vím, neměla bych to říkat, ale blogeři s tím začali sami. Už na začátku týdne uveřejňovali články na téma, jaké sešity si koupit a jaké kancelářské potřeby je třeba mít. To jsou všechno báječné věci, ale k učení je potřeba mít i něco víc než jen značkové zvýrazňovače a lepítka ve tvaru soviček.