Putovat vstříc dobrodružství, nekonečnem, ku hvězdám...

Aktualismus citátový aneb trn v oku:
"Nejvíce štěstí není na lidských drahách, ale mimo ně... neviděno nebo zhrzeno..."
Jiří Karásek ze Lvovic - Smrt sábské královny (Zlatý triptych)

Chceš-li Maglaiz čísti, musíš jinam.


Leden 2017

Co nám chybí?

29. ledna 2017 v 22:15 | Maglaiz |  S učitelem v hlavě
Milý čtenáři, učit se na učitele a být poté učitelem jsou věci, které se dosti ovlivňují, byť nyní to tak není vidět, jak by mělo, jelikož byrokracie je přece jen kůň vytrvalý a mnohdy jankovitý. Přesto bych zde chtěla otevřít prostor, v němž by se setkávaly každodenní problémy učitelů, studentů a odborníků a možná i vykrystalizovaly nějaké ty odpovědi, které by učitelování posunuly zase o kousíček blíže k ideálu. Dnes však předám "mluvící" polštářek tobě.

Jak se učí na učitele II - trampoty s přijímacím řízením

11. ledna 2017 v 18:35 | Maglaiz |  Pět let na tvrdo aneb z ústavu podruhé
Prý se říká, že bakaláře udělá skoro každý, proto ho skoro každý má a vždycky dělá strašně chytrého, když mu někdo řekne, že je na navazujícím magistru. A asi má i skoro každý pravdu, pokud tedy nenarazí na někoho, kdo po slovech navazující a magistr přidá ještě slůvko učitelství. V tu chvíli ti garantuji, milený čtenáři, že na onoho skoro každého bude zírat student učitelství stejně jako restaurátor na uklízečku, když mu povídá, že by měl na tu sto let starou podlahu vzít
savo a rejžák.
Ostatně úplně stejně zírá i bakalář dvouobor na bakaláře jednoobora, který si stěžuje, že nemá čas, neb má tři dny v týdnu školu a v pátek chodí na devět do kanceláře na brigádu, přičemž daný dvouobor tohoto jednoobora v pátek potká ve dvanáct v hospodě již řádně upraveného, přičemž dvouobor si zde jde dát minutku, aby přežil páteční výuku od sedmi ráno do osmi večera. Aneb není houba jako houba.

Proairesis

2. ledna 2017 v 23:02 | Maglaiz |  Pracovna
Již druhý den máme leden a, čtenáři div se, i nový rok. Ono bývá jakýmsi zvykem dávat si v tento čas předsevzetí. Ale určitě to dobře znáš, že co s dobrým oumyslem říkáš pod vlivem alkoholu či ještě s jeho zbytkem v krvi obvykle končí vzdáním se ještě tentýž měsíc.